– Myślę, że jest to nawet dobra grupa dla nas – mówi Maciej Kubik po losowaniu Drużynowych Mistrzostw Świata w Chengdu. Polacy w gr. 5 zagrają ze Szwecją, Anglią i Australią. Z kolei Polki w gr. 2 znalazły się z Japonią, Węgrami, Słowacją i Uzbekistanem.

– To nasz debiut w Mistrzostwach Świata Seniorów, a w Chinach zagram po raz drugi. Wcześniej wystąpiłem na World Hopes Challenge – powiedział Maciej Kubik, aktualny Wicemistrz Europy Juniorów w singlu.

Rankingowo Polacy są czwartą drużyną w swojej grupie. Na „papierze” faworytami są Szwedzi i Anglicy, a wyżej w klasyfikacji są też Australijczycy.

– Uważam, że Anglią i Australią mamy duże szanse. Na pewno Szwecja jest bardzo mocna, ale też możemy powalczyć o zwycięstwo. Dużo zależy od naszej dyspozycji i przygotowania do poszczególnych meczów – przyznał 19-letni Maciej Kubik.

– W składzie Anglików nie ma Paula Drinkhalla i Toma Jarvisa. A co Australijczyków, pokonałem Nicholasa Luma 3:1 i Luu Finna 3:0. Ze Szwedów przegrałem z Mattiasem Falckiem 0:3 – dodał.

Natomiast Miłosz Redzimski stwierdził: – Mamy dobre losowanie, ale trzeba skupić się i grać. Kiedyś wygrałem z Luu Finnem 3:0.

DMŚ w Chengdu zaczynają się 30 września i potrwają do 9 października. Zawody kobiet zakończą się 8 października.