W środę o g. 5:00 czasu polskiego (11:00 w Chengdu) reprezentacja Biało-Czerwonych zmierzy się z Koreą Południową w spotkaniu 1/8 finału Drużynowych Mistrzostw Świata. Losowanie odbyło się po zakończeniu rozgrywek grupowych trwających od piątku.

Polacy w grupie 5 pokonali Anglię 3:2 i Australię 3:0, a przegrali ze Szwecją 0:3. Z kolei Koreańczycy w grupie 5 wygrali wszystkie mecze – z Kanadą 3:0, Czechami 3:0, Egiptem 3:1 i Arabią Saudyjską 3:0.

W składzie zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Krzeszewskiego grają Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik i Artur Grela, a w drużynie południowokoreańskiej występują An Jaehyun, Jang Woojin, Cho Seungmin, Cho Daeseong i Hwang Minha. Do rozgrywek Lotto Superligi An Jaehyun został zgłoszony przez Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, a Hwang Minha przez Oxynet Jarosław.

Polacy i Koreańczycy są w dolnej części turniejowej drabinki. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinału, w którym spotka się z Hongkongiem albo Egiptem. Ten mecz jutro również o g. 5:00.

Na poprzednich DMŚ w Halmstad w 2018 roku ekipa Korei Płd. zdobyła brązowy medal.​

Broniący tytułu Chińczycy zagrają z reprezentacją Indii, a o medal lepsza z tych ekip powalczy ze Szwecją lub Belgią.

W turnieju kobiet tytułu Mistrzyń Świata bronią Chinki. W środę spotkają się w 1/8 finału o g. 13:30 z Węgierkami.