Reprezentantki Polski spotkają się z Luksemburgiem i Walią, a reprezentanci Polski z Niemcami i Finlandią w turnieju finałowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Malmoe (10 – 17 września).

W czwartek w tym szwedzkim mieście odbyło się losowanie DME. W zawodach weźmie udział 48 zespołów narodowych – po 24 kobiecych i męskich.

Polki znalazły się w grupie G z Luksemburgiem (uniknęły np. Szwedek lub Węgierek) i Walią, a Polacy do grupy A z obrońcami tytułu Niemcami (w pierwszym koszyku byli też np. Szwedzi i Francuzi) i Finami (mogli wylosować m.in. Włochy i Grecję).

Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z 8 grup. Dalej rywalizacja będzie toczyć się systemem pucharowym.

Biało-Czerwoni nie zdobyli medali w poprzednich DME w 2021 roku w rumuńskim Cluj Napoca, ale bardzo dobrze spisali się w turnieju organizowanym w 2019 roku we francuskim Nantes. Polski wywalczyły wtedy brąz, a Polacy osiągnęli ćwierćfinał, w którym prowadzili już 2:0 z reprezentacją gospodarzy (przegrali 2:3).