150 zawodniczek i 176 zawodników grać będzie w hali w Luksemburg-Kirchberg w Drużynowych Mistrzostwach Europy (od 13 do 17 września). Reprezentacja Polski liczy 10 osób. Wśród uczestników turnieju mistrzowskiego nie brakuje gwiazd tenisa stołowego, przynajmniej na skalę europejską. W polskich drużynach wystąpią (pod koniec miesiąca skład będzie zatwierdzany przez Zarząd PZTS) Marek Badowski, Jakub Dyjas, Robert Floras, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Natalia Bajor, Katarzyna Grzybowska-Franc, Klaudia Kusińska, Li Qian i Natalia Partyka.

Polacy kilka tygodni temu wylosowali Francję, Rumunię i Ukrainę, a Polki zagrają z Francją, Rosją i Białorusią.

W składzie Francji, zaliczanych do faworytów, są m.in. Simon Gauzy (nr 4 w rankingu ETTU) i Mistrz Europy w singlu Emmanuel Lebesson (11). Rumuni zgłosili m.in. Adriana Crisana i młodzież – Cristiana Pleteę i Raresa Siposa, a Ukraińcy – Lei Kou i Yaroslava Zhmudenko, byłego zawodnika Mistrza Polski, jeszcze jako Olimpia-Unia Grudziądz.

Francuzi do zespołu kobiecego powołali m.in. Laurę Gasnier i Audrey Zarif, w składzie Rosji są Polina Mikhaylova i Mariia Tailakova, a w ekipie Białorusi zagrają m.in. znane z występów w polskiej Ekstraklasie Viktoria Pavlovich czy Daria Trigolos.

Z innych reprezentacji bardzo mocny zespół wystawiają wicemistrzowie z 2015 roku Niemcy – Dimitrij Ovtcharov (nr 1), Timo Boll (2), Ruwen Filus (8) i Bastian Steger (14). Mistrz z 2014 roku Portugalia ma w składzie Marcosa Freitasa (5), Tiago Apolonię (13) i Joao Monteiro (21). Wśród kobiet faworytkami będą Niemki, niepokonane od 3 lat – Ying Han z Siarki Tarnobrzeg (1), Xiaona Shan (2), Petrissa Solja (7) i Sabine Winter (14).