Na 1/8 finału zakończyły swój start w Drużynowych Mistrzostwach Europy nasze tenisistki stołowe. Podopieczne trenera Marcina Kusińskiego w pierwszej rundzie fazy pucharowej uległy Szwecji 1:3.

Po porażce w fazie grupowej z Luksemburgiem 2:3 i zwycięstwie z Walią 3:1, w czwartek Polki uległy w 1/8 finału gospodarzowi turnieju w Malmoe – Szwecji 1:3.

Honorowy punkt dla naszej reprezentacji wywalczyła najmłodsza w ekipie trenera Marcina Kusińskiego – Zuzanna Wielgos. Rzeszowianka w trzecim pojedynku dnia wygrała z Filippą Bergand 3:2, mimo że w tie breaku przegrywała już 5:8.

Zespół Trzech Koron do triumfu w starciu z biało-czerwonymi poprowadziła sklasyfikowana na 35. miejscu na liście światowej Linda Bergstrom, która ograła najpierw Katarzynę Węgrzyn, a następnie Natalię Bajor. Jedno „oczko” dla Szwedek wywalczyła także Christina Kallberg (wygrała z Natalią Bajor).

Polki udział w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Europy kończą ostatecznie w przedziale miejsc 9-16. Indywidualnie najlepiej w naszej reprezentacji zaprezentowała się Natalia Bajor, która wygrała 3 z 6 spotkań. Pozostałe Polki – Zuzanna Wielgos, Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn wygrały w Malmoe po jednym pojedynku.