Zwycięstwem Dawida Michny (Energa KTS Toruń) i Natalii Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) zakończył się rozgrywany w Krakowie drugi turniej Grand Prix Polski Juniorów w sezonie 2023/2024.

Michna, który w stolicy Małopolski rozstawiony był z numerem szóstym, w finałowym spotkaniu pokonał Alana Kulczyckiego (Dojlidy Białystok) 4:3 (9:11, 11:8, 5:11, 11:6, 11:6, 9:11, 12:10). Mniej zacięty przebieg miał finałowy mecz w kategorii juniorek, w którym Natalia Bogdanowicz wygrała z Karoliną Hołdą (Dojlidy Białystok) 4:0 (11:7, 11:3, 11:5, 11:3).

Zarówno w gronie juniorów jak i juniorek zmagania w Krakowie poza strefą medalową ukończyły turniejowe „jedynki”. Zuzanna Pawelec została wyeliminowana w 1/8 finału przez Emilię Skubę z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a Marcel Błaszczyk na tym samym etapie uległ Kacprowi Głazowskiemu (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:4.

Na najniższym stopniu podium w 2. Grand Prix Polski do lat 19 stanęli Kacper Głazowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Rafał Formela (MRKS Gdańsk) w gronie juniorów oraz Aleksandra Guzik (Politechnika Rzeszów) i Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) w kategorii juniorek.

Trzeci, ostatni w sezonie turniej z cyklu Grand Prix Polski Juniorów, zostanie rozegrany w ostatni weekend lutego w Rzeszowie.