5-krotny Indywidualny Mistrz Polski Daniel Górak nie zagra w zbliżających się (28 lutego – 1 marca) mistrzostwach w Białymstoku, gdyż nie uzyskał kwalifikacji.

– W półfinale mistrzostw województwa podkarpackiego przegrałem z Krzysztofem Niemcem 2:3, obecnie jestem trzecim rezerwowym na liście uczestników mistrzostw kraju, co oznacza, że nie wystąpię w Białymstoku – powiedział PAP 36-letni Daniel Górak.

W grze pojedynczej IMP triumfował w 2010, 2013-15 i 2017 roku. W klasyfikacji wszech czasów prowadzi Andrzej Grubba z dorobkiem 12 tytułów, przed Lucjanem Błaszczykiem – 11 i Witoldem Woźnicą – sześć.

– „Nie występuję w reprezentacji i turniejach międzynarodowych, dlatego jestem nisko w rankingu światowym i nie miałem automatycznej kwalifikacji do mistrzostw Polski – dodał były zawodnik m.in. Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Trasko Ostrzeszów oraz klubów francuskiej ekstraklasy.

Obecnie Daniel Górak, wicemistrz Europy w deblu z Jakubem Dyjasem z 2016 roku i brązowy medalista DME 2007, występuje w barwach PKS Kolping Frac Jarosław. Dlatego w jego przypadku zawodami kwalifikacyjnymi były mistrzostwa Podkarpacia w Brzostku w powiecie dębickim.

Były kadrowicz wygrał trzy pojedynki po 3:0, a w półfinale uległ Krzysztofowi Niemcowi z pierwszoligowego Strzelca Frysztak. Natomiast w finale Krzysztof Niemiec przegrał z kolegą klubowym Kamilem Zdzienickim 0:3.

– Przed rokiem grałem we Francji i także nie uczestniczyłem w mistrzostwach Polski. W 2018 roku w Raszkowie przegrałem w 1/8 finału z Patrykiem Zatówką. Tak więc mój ostatni medal, złoty zarazem, ro rok 2017, kiedy w finale w Częstochowie pokonałem Marka Badowskiego – przypomniał Daniel Górak.

Na start w 88. IMP zdecydował się inny były już reprezentant, rówieśnik Góraka Wang Zeng Yi. On również musiał startować w kwalifikacjach, tyle że z powodzeniem na Podlasiu. Na co dzień jest pingpongistą białostockich Dojlid.

Przed własną publicznością „Wandżi” (triumfator IMP z 2012 roku) zagra w singlu, w deblu z Przemysławem Walaszkiem oraz mikście z Katarzyną Grzybowską-Franc.

W zawodach kobiet zabraknie przebywającej w Chinach mistrzyni Europy Li Qian.

Do grona faworytów zaliczani są m.in. Jakub Dyjas, Badowski, Patryk Chojnowski i Piotr Chodorski oraz Natalia Bajor, Natalia Partyka i Grzybowska-Franc, brązowa medalistka ME 2018. Tytułów bronić będą Bajor i Chojnowski.