Natalia Bajor, Natalia Partyka oraz Marek Badowski i Patryk Zatówka – weźmie udział w turnieju cyklu ITTF World Tour Bulgaria Open w Panagiuriszte w dniach 13-18 sierpnia. To jeden ze sprawdzianów przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy.

Od wtorku biało-czerwoni rywalizować będą w kwalifikacjach. Bajor zagra z Hiszpanką Aną Garcią (9:30), zaś Partyka z Japonką Airi Abe (10:20). W przypadku zwycięstw, w kolejnej rundzie dojdzie do bezpośredniej potyczki podopiecznych selekcjonera Zbigniewa Nęcka. Niecałe pół roku temu Bajor wygrała z Partyką 4:1 w finale mistrzostw kraju w Gliwicach.

Zatówka wylosowała kolegę klubowego z FC Saarbruecken Słoweńca Darko Jorgica (13:40), a Badowski spotka się z Hiszpanem Jose Ruizem albo Japończykiem Asuką Machim (12:50), nowym zawodnikiem LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. W 2010 roku Azjata został mistrzem świata juniorów w deblu w parze z rodakiem Kokim Niwą.

W grze podwójnej Bajor i Partyka zmierzą się z Koreankami Kim Hayeong, Lee Eunhye lub francuskim duetem Pauline Chasselin, Laura Gasnier. Z kolei Badowski i Zatówka spotkają się z rywalami z Uzbekistanu Zochidem Kenjajewem i Elmurodem Cholikowem (19:20).

Polacy grać będą także w grze mieszanej, Partyka razem z Zatówką i Bajor z Badowskim.

Turniej w Panagiuriszte jest jednym ze sprawdzianów przed DME we francuskim Nantes, które odbędą się w dniach 3-8 września.

W miniony weekend w ITTF Challenge Plus Nigeria Open w Lagos triumfowali Rosjanka Polina Michajłowa i reprezentant gospodarzy Quadri Aruna. Do półfinału dotarł Belg Cedric Nuytinck; drużyna tego kraju będzie jednym z przeciwników Polaków w Nantes.