Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej w Arłamowie – Katarzyna Węgrzyn dotarła do ćwierćfinału 2021 ITTF Czech International Open w grze pojedynczej do lat 21. Polka w 1/4 finału uległa rozstawionej z „jedynką” Rosjance – Marii Tailakovej 0:3.

We wcześniejszych spotkaniach reprezentantka Polski odniosła dwa zwycięstwa. Najpierw w 1/16 finału pokonała nową zawodniczkę Bebetto AZS UJD Częstochowa – Ukrainkę Anastasiyę Dymytrenko 3:1, a następnie w trzech setach uporała się z Darią Kisel z Białorusi, która w wakacyjnej przerwie parafowała umowę z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

W turnieju gry pojedynczej do lat 21 wystartowała również druga z Polek – Anna Węgrzyn. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław po pokonaniu w 1/16 finału Charlotte Bardsley (Anglia) 3:0, w 1/8 finału uległa Zdenie Blaskovej z Czech 0:3.

Teraz przed siostrami Węgrzyn udział w turnieju głównym gry pojedynczej i podwójnej w gronie seniorek. Pierwsze spotkania fazy pucharowej zaplanowano na poniedziałek.