Aleksander Werecki wywalczył srebrny medal turnieju gry pojedynczej ITTF Premium Junior Circuit Czech Cadet Open, rozgrywanego w Hodoninie! Reprezentant Polski w finale musiał uznać wyższość Rumuna Raresa Siposa. Marsz do finału Aleksander Werecki, rozstawiony w turnieju z numerem 7, rozpoczął od dwóch sobotnich zwycięstw w eliminacjach grupowych. Dzięki temu zmagania w turnieju głównym zawodnik UKS Return Piaseczno rozpoczął od 2. rundy, w której po wyrównywanej walce pokonał 3:2 Rumuna Stefana Tonghioiu (nr 36). W kolejnym występie reprezentant Polski stracił o jednego seta mniej, wygrywając ze Słowakiem Tiborem Spanikiem (nr 24) i awansując ćwierćfinału.

Ćwierćfinałowym rywalem Wereckiego okazał się Japończyk Yukiya Uda (turniejowa „czwórka”), któremu Polak nie dał większych szans, triumfując bez straty seta. Efekty konsekwentnej gry widać było również w półfinale, gdzie za przeciwnika najwyżej rozstawiony polski kadet miał kolejnego zawodnika z Japonii, Koyo Kanamitsu (nr 8).

Polak oddał Azjacie tylko jednego seta, przegrywając w drugiej partii do 7. W pozostałych odsłonach przejmował inicjatywę i zakończył półfinał z wynikiem 3:1. W finale na Wereckiego czekał Rumun Rares Sipos (nr 5). Tutaj z kolei to rywal narzucił własny styl gry i zwyciężył decydujące spotkanie bez straty seta. Reprezentant Polski najbliżej sukcesu był w drugiej partii, w której uległ Siposowi na przewagi 10:12.

Na 3. rundzie z kolei zakończył udział w turnieju gry pojedynczej Kamil Nalepa. Tenisista stołowy broniący obecnie barw ZKS Drzonków przegrał 0:3 z turniejową „jedynką”, Japończykiem Takuto Izumo, we wcześniejszych występach pokonując – w stosunku po 3:1 – Rumuna Bogdana Singeorzana (nr 45) oraz Rosjanina Antona Kotowa (nr 19). Jeden występ w turnieju głównym zanotował Kamil Urbanowicz (nr 71), którego w 1. rundzie zwyciężył bez straty seta Słowak Stefan Peko (nr 37).

W kategorii kadetek w 2. rundzie turnieju głównego zameldowały się dwie reprezentantki Polski: Agata Zakrzewska (nr 31) oraz Anna Węgrzyn (nr 33). Pierwsza z wymienionych najpierw pokonała 3:1 Węgierkę Fanni Harasztovich (nr 50), a następnie uległa w trzech setach Białorusince Darii Trigolos (nr 8). Anna Węgrzyn udział w turnieju głównym rozpoczęła od 2. rundy, w której przegrała 0:3 z Francuzką Nolwenn Fort (nr 17).

Również na jednym występie udział w turnieju głównym gry pojedynczej zakończyły zarówno Julia Ślązak (nr 15), przegrywając 2:3 wyrównany mecz z Białorusinką Margarytą Baltuszite (nr 27), jak i Maja Mańkiewicz (nr 45), której choćby jednego seta nie oddała Rosjanka Kristina Kazancewa (nr 23).

Wyniki turnieju gry pojedynczej Czech Cadet Open dziewcząt:

2. runda (1/16 finału):
Anna Węgrzyn – Nolwenn Fort (Francja) 0:3 (9:11, 7:11, 9:11)
Daria Trigolos (Białoruś) – Agata Zakrzewska 3:0 (11:8, 11:4, 11:4)

1. runda (1/32 finału):
Anna Węgrzyn – „wolny los”
Julia Ślązak – Margaryta Baltuszite (Białoruś) 2:3 (9:11, 16:14, 8:11, 11:9, 8:11)
Kristina Kazancewa (Rosja) – Maja Mańkiewicz 3:0 (11:9, 11:8, 11:7)
Fanni Harasztovich (Węgry) – Agata Zakrzewska 1:3 (8:11, 3:11, 11:9, 6:11)

Wyniki turnieju gry pojedynczej Czech Cadet Open chłopców:

Finał:
Rares Sipos (Rumunia) – Aleksander Werecki 3:0 (11:5, 12:10, 11:5)

Półfinał:
Aleksander Werecki – Yukiya Uda (Japonia) 3:1 (11:4, 7:11, 11:8, 11:5)

Ćwierćfinał:
Yukiya Uda (Japonia) – Aleksander Werecki 0:3 (7:11, 8:11, 4:11)

3. runda (1/8 finału):
Takuto Izumo (Japonia) – Kamil Nalepa 3:0 (11:7, 11:9, 11:8)
Tibor Spanik (Słowacja) – Aleksander Werecki 1:3 (8:11, 11:7, 7:11, 9:11)

Kamil Nalepa – Anton Kotow (Rosja) 3:1 (12:10, 11:4, 10:12, 11:8)
Stefan Tonghioiu (Rumunia) – Aleksander Werecki 2:3 (2:11, 11:5, 12:10, 9:11, 11:13)

Kamil Nalepa – Bogdan Singeorzan (Rumunia) 3:1 (11:7, 7:11, 11:4, 11:4)
Kamil Urbanowicz – Stefan Peko (Słowacja) 0:3 (8:11, 7:11, 4:11)