Reprezentacja Chin wywalczyła w Chengdu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata kobiet w tenisie stołowym. To 22. tytuł (piąty z rzędu) dla zawodniczek z Państwa Środka.

Chinki zdominowały mistrzostwa w swoim kraju. W całych zawodach azjatycki zespół stracił zaledwie dwa sety! W wielkim finale obrończynie mistrzowskiego trofeum pokonały Japonię 3:0. Po jednym punkcie dla reprezentacji Chin wywalczyły Chen Meng, Wang Manyu i Sun Yingsha.

Z brązowymi medalami zmagania w DMŚ wśród kobiet zakończyły reprezentacje Tajwanu i Niemiec.

W sobotę poznaliśmy także finalistów turnieju mężczyzn. Zgodnie z oczekiwaniami w niedzielę o złoty medal powalczą Chińczycy, którzy w półfinale musieli się sporo namęczyć, aby ograć Japonię 3:2. W ekipie z Kraju Kwitnącej Wiśni znakomicie zagrał Tomokazu Harimoto, który najpierw pokonał Wang Chuqina, a następnie wygrał z Fan Zhendongiem.

Finałowym rywalem gospodarzy DMŚ będą Niemcy, którzy w 1/2 finału wyeliminowali Koreę Południową. Występujący w Chengdu bez swoich największych gwiazd Niemcy (w DMŚ nie grają Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov, Patrick Franziska) pokonali faworyzowanych Koreańczyków 3:2.

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata w gronie mężczyzn zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 13:30. Transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć w telewizji SportKlub.