Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) udanie rozpoczął Asarel Bulgaria Open. Wicemistrz Polski pokonał w turnieju U21 Chun-Yu Tsai z Tajwanu 3:2. Polak wystąpi także w seniorskim singlu i deblu z Patrykiem Zatówką.

– Turniej w Bułgarii to mój pierwszy start w sezonie. Po intensywnych przygotowaniach – jestem gotów. Wydaje mi się, że w tym roku moje przygotowania do sezonu przebiegały bardzo dobrze i po mojej myśli. Co prawda miałem trochę problemów ze zdrowiem, ale już wszystko jest ok. Moim celem w Panagiuriszte jest pokazanie jak najlepszego tenisa i włączenie do swojej gry elementów nad którymi pracowałem przez wakacje – zdradza Badowski.

Nowy zawodnik Dartomu Bogorii rozpoczął turniej w Bułgarii od zwycięstwa z pingpongistą z Tajwanu – Chun-Yu Tsai 3:2 /11:9, 9:11, 11:4, 7:11, 11:9/. Oprócz turnieju U21 zagra także w turnieju seniorskim i w grze podwójnej z Patrykiem Zatówką.

– Jeśli chodzi o debla to zawsze podchodzimy do niego tak samo. Walczymy i za wszelką cenę narzucamy przeciwnikom swój wypracowany styl gry. Tak też postaramy się zrobić tym razem – mówi wicemistrz Polski.

Marek Badowski i Patryk Zatówka zostali rozstawieni z „siódemką” w turnieju gry podwójnej.