Jakub Dyjas wywalczył brązowy medal podczas turnieju z cyku WTT Feeder w grze pojedynczej, który rozrywany był w szwedzkiej miejscowości Sztokhlom.

Na półfinale zakończył swój bardzo udany występ w Szwecji Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo. Polski tenisista stołowy, który zajmuje aktualnie 190. miejsce na liście światowej, w 1/2 finału uległ byłemu wicemistrzowi świata w singlu – Mattiasowi Falckowi ze Szwecji 0:3 (5:11, 9:11, 4:11).

We wcześniejszych spotkaniach w Sztokholmie Dyjas ogrywał kilku znacznie wyżej od siebie notowanych w rankingu ITTF rywali. W 1/16 finału podopieczny trenera Tomasza Krzeszewskiego wygrał z Antonem Kallbergiem, który zajmuje miejsce w trzeciej „10” listy światowej, a w 1/8 finału „wyrzucił” z zawodów 113. zawodnika rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego – Andreasa Levenko z Austrii.

Brązowy medal w Sztokholmie to zdecydowanie najlepszy tegorocznych występ Jakuba Dyjasa. Polak w 2023 roku startował wcześniej w pięciu imprezach międzynarodowych, ale w żadnej nie odegrał czołowej roli.

Za awans do półfinału turnieju WTT Feeder w Sztokholmie Jakub Dyjas otrzymał 45 punktów do rankingu światowego. Triumfator zawodów w Szwecji – Truls Moregard wzbogacił się o 125 „oczek”.