Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Rafał Formela (MRKS Gdańsk) wygrali rozgrywany w Zielonej Górze drugi turniej z cyklu Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym.

Dwa sety w całym turnieju straciła triumfatorka zmagań kadetek – Natalia Bogdanowicz. Tenisistka stołowa Warmii Lidzbark Warmiński w spotkaniu finałowym pokonała Zofię Sliwkę (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1. Seta najwyżej rozstawionej zawodniczce w imprezie urwała także Aleksandra Makar z Nurtu Przemyśl, która w pierwszej rundzie turnieju głównego uległa Bogdanowicz 1:3.

Rywalizację w gronie kadetów zdominował Rafał Formela. Lider ogólnopolskiej listy do lat 15 w wielkim finale pokonał rozstawionego z „szóstką” w Zielonej Górze – Aleksa Pakułę (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:2. Reprezentant klubu z Grodziska Mazowieckiego w ćwierćfinale wyeliminował z zawodów jednego z faworytów – Mateusza Sakowicza ze Spójni Warszawa (nr 3).

Na najniższym stopniu podium zmagania w 2. Grand Prix Polski ukończyli Karolina Hołda (Dojlidy Białystok) i Natalia Gaworska (KU AZS UE Wrocław wśród kadetek oraz Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) w gronie kadetów.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski kadetów odbędzie się w dniach 11-13. marca 2022 roku w Łaziskach Górnych. Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej zaplanowano na początek maja 2022 roku.