Grająca w juniorskim składzie Palmiarnia Zielona Góra przegrała dotąd wszystkie osiem meczów w LOTTO Superlidze. „Nie wznowię kariery, młodzież sama musi walczyć o punkty” – powiedział przebywający ostatnio w USA jeden z najlepszych w historii polskich tenisistów stołowych Lucjan Błaszczyk.

W ostatnim tegorocznym meczu LOTTO Superligi, we wtorek 18 grudnia spotkają się dwie najsłabsze drużyny – zajmująca ostatnie, 12. miejsce w tabeli Palmiarnia (0 pkt) podejmie Olimpię-Unię Grudziądz (2). To będzie jednocześnie pierwsze spotkanie w rozgrywkach, w którym przy stole pojawią się sami Polacy, do tego w większości bardzo młodzi.

– Reprezentant Hongkongu Ng Pak Nam nie może przylecieć do Polski w terminach meczów z Olimpią-Unią i Morlinami, a na inne nie ma sensu go sprowadzać z Azji. Ja oficjalnie zakończyłem karierę kilka miesięcy temu na PGE Narodowym w Warszawie i nie zamierzam jej wznowić. Młodzież sama musi walczyć o punkty i podnosić swój poziom sportowy. Moja pomoc czy kogoś innego w walce o utrzymanie byłaby jedynie doraźnym działaniem – powiedział Błaszczyk, który jest zgłoszony do LOTTO Superligi w sezonie 2018/19.

CZYTAJ WIĘCEJ NA OFICJALNEJ STRONIE LOTTO SUPERLIGI!