Patryk Bielecki (ZKS Zielona Góra) i Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew) wygrali 3. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Rzeszowie.

W finale zawodów rozgrywanych w stolicy Podkarpacia w gronie juniorek zagrały dwie najwyżej rozstawione tenisistki stołowe w imprezie – Zuzanna Wielgos z miejscowej Politechniki Rzeszów oraz reprezentująca SKTS Sochaczew Ilona Sztwertnia. Po sześciosetowym boju triumf 4:2 (8:11, 13:11, 11:9, 11:13, 11:9, 13:11) zanotowała przedstawicielka klubu z Mazowsza.

Zmagania w gronie juniorów zdominowali gracze zielonogórskiego ZKS-u. Zwyciężył Patryk Bielecki, który w finałowym spotkaniu ograł Mateusza Zalewskiego 4:3 (8:11, 8:11, 11:8, 11:9, 11:13, 11:8, 11:8).

Z brązowymi medalami z Rzeszowa wyjechali Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) w gronie juniorów oraz Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo). Trzecie miejsca Gromka i Rajkowskiej, którzy w stolicy Podkarpacia rozstawieni byli z dalszymi numerami startowymi, można uznać za niespodziankę.

Tym razem zmagania poza podium zakończył m.in. Mateusz Żelengowski. Klubowy kolega Bieleckiego i Zalewskiego, który w Rzeszowie rozstawiony był z numerem jeden, odpadł w 1/8 finału po porażce z Michałem Olbrychtem.

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/3-grand-prix-polski-juniorow-22-23/