Andrew Baggaley z Uczelni Państwowej Zamość został triumfatorem LOTTO Memoriału Andrzeja Grządziela w tenisie stołowym. Turniej odbył się w niedzielę w Bydgoszczy.

– Andrzej Grządziel jest zasłużoną osobą dla tenisa stołowego. Od kiedy sięgam pamięcią, był obecny na turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Często spotykaliśmy się przy okazji zawodów organizowanych w bydgoskiej hali – mówi Zbigniew Leszczyński, organizator niedzielnego memoriału.

Pierwszym triumfatorem LOTTO Memoriału Andrzeja Grządziela został Anglik Andrew Baggaley. Były gracz bydgoskiej gwiazdy i aktualny mistrz świata w ping pongu w finałowej grze pokonał Szymona Malickiego z AZS AWFiS Balty Gdańsk 3:1. Na najniższym stopniu podium start w Bydgoszczy zakończył Daniel Górak, który w tym sezonie występuje we francuskiej Pro B.

– Poziom turnieju był bardzo wysoki. Cieszę się, że zaproszenia na turniej przyjęli m.in. byli indywidualni mistrzowie kraju Daniel Górak, Jakub Kosowski i Artur Daniel – dodał wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Tuż za podium LOTTO Memoriału Andrzeja Grządziela został sklasyfikowany Jan Zandecki, który w spotkaniu o brązowy medal uległ Danielowi Górakowi. W przedziale 5-8 zostali sklasyfikowani Patryk Jendrzejewski, Damian Węderlich, Jakub Kosowski i Konrad Kulpa a na miejscach 9-16 start w Bydgoszczy zakończyli Artur Daniel, Marco Golla, Adrian Więcek, Michał Murawski, Mateusz Ufnal, Tomasz Tomaszuk, Artur Grela i Alan Woś.

– W aktualnej sytuacji epidemiologicznej nie chcieliśmy organizować turnieju masowego, jednak nie ukrywam, że w przyszłości właśnie takie zawody memoriałowe planujemy rozgrywać – zakończył organizator LOTTO Memoriału Andrzeja Grządziela.