Artur Grela i Anna Węgrzyn wywalczyli w Nowym Dworze Mazowieckim złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej.

Mistrzowskie tytuły w grze pojedynczej podczas turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim powędrowały do zawodnika i zawodniczki, którzy rozstawieni byli odpowiednio z trzecim i  drugim numerem startowym. Wśród kobiet złoty medal wywalczyła Anna Węgrzyn, pokonując w finale swoją siostrę bliźniaczkę – Katarzynę 4:2. W gronie mężczyzn po swój drugi tytuł młodzieżowego mistrza kraju sięgnął Artur Grela. Bydgoszczanin potrzebował pięciu setów, aby pokonać znającego już smak złota w seniorskich zmaganiach Samuela Kulczyckiego.

W Nowym Dworze Mazowieckim poznaliśmy także najlepsze pary deblowe i mikstowe. W grze podwójnej kobiet po mistrzowską koronę sięgnęły Agata Zakrzewska i Martyna Lis. Tarnobrzesko-grodziska para w finale ograła aktualne mistrzynie Polski seniorek w deblu – Katarzynę Węgrzyn i Annę Węgrzyn 3:0! Aż pięciu setów potrzebowano do wyłonienia najlepszej pary wśród mężczyzn. W finałowej grze Kacper Petaś i Przemysław Walaszek wygrali z Łukaszem Wachowiakiem i Piotrem Chłodnickim 3:2.

Artur Grela, triumfator zmagań singlowych, z Nowego Dworu Mazowieckiego wyjechał ostatecznie z dwoma złotymi krążkami. Przedstawiciel bydgoskiej Gwiazdy, która w najbliższy weekend zagra w wielkim finale LOTTO Superligi, zwyciężył także w zmaganiach gry mieszanej w parze z Aleksandrą Michalak. Bydgosko-tarnobrzeski duet w decydującym spotkaniu pokonał Łukasza Wachowiaka i Katarzynę Węgrzyn 3:1.

Najwięcej medali podczas 34. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Nowym Dworze Mazowieckim wywalczyli Artur Grela, Łukasz Wachowiak, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn i Agata Zakrzewska, którzy na podium stawali czterokrotnie.

Wyniki spotkań finałowych:

gra pojedyncza kobiet:
Katarzyna Węgrzyn – Anna Węgrzyn 2:4 (11:9, 8:11, 11:5, 7:11, 7:11, 8:11)

brązowe medale: Zuzanna Błażejewicz, Agata Zakrzewska

gra pojedyncza mężczyzn:
Samuel Kulczycki – Artur Grela 1:4 (9:11, 13:11, 5:11, 7:11, 7:11)

brązowe medale: Łukasz Wachowiak, Jan Zandecki

gra podwójna kobiet:
Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn – Agata Zakrzewska/Martyna Lis 0:3 (9:11, 1:11, 6:11)

brązowe medale: Julia Więckowska/Katarzyna Trochimiuk, Zuzanna Błażejewicz/Aleksandra Michalak

gra podwójna mężczyzn:
Łukasz Wachowiak/Piotr Chłodnicki – Przemysław Walaszek/Kacper Petaś 2:3 (11:9, 10:12, 9:11, 11:9, 3:11)

brązowe medale: Jan Zandecki/Artur Grela, Samuel Kulczycki/Adam Dudzicz

gra mieszana:
Artur Grela/Aleksandra Michalak – Łukasz Wachowiak/Katarzyna Węgrzyn 3:1 (11:6, 3:11, 12:10, 11:5)

brązowe medale: Przemysław Walaszek/Anna Węgrzyn, Kacper Petaś/Agata Zakrzewska