Broniący tytułów Jakub Dyjas i Katarzyna Węgrzyn są rozstawieni z numerami 1 i 3 w singlu w 91. Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które od 24 do 26 marca odbędą się w Płocku. Pula nagród jest rekordowa i wynosi 145 tysięcy złotych.

Znamy już losowanie 1 i 2 rundy singla. Złoci medaliści ubiegłorocznych zawodów w Częstochowie, tj. Jakub Dyjas i Katarzyna Węgrzyn w pierwszym etapie mają wolny los, a w drugim zagrają – odpowiednio – z Patrykiem Bieleckim lub Tomaszem Tomaszukiem oraz Aleksandrą Guzik lub Natalią Gajewską.

Na pozycjach 1-4 rozstawieni są również: Katarzyna Bajor (nr 1), Anna Węgrzyn (2), Zuzanna Wielgos (4), a także Maciej Kubik (2), Marek Badowski (3), Samuel Kulczycki (4). Oczywiście kandydatów do miejsc na podium jest znacznie więcej.

W 2 rundzie gry pojedynczej może dojść do pojedynków (poza tymi z udziałem Katarzyny Węgrzyn i Jakuba Dyjasa) m.in.:

Natalia Bajor – Maja Miklaszewska/Dominika Gilewska
Anna Węgrzyn – Adrianna Licbarska/Weronika Bobek
Zuzanna Wielgos – Kamila Gryko/Julia Gładysz
Wiktoria Wróbel – Zofia Śliwka/Paulina Krysińska

Maciej Kubik – Artur Białek/Adam Dosz
Marek Badowski – Patryk Lewandowski/Łukasz Sokołowski
Samuel Kulczycki – Kamil Zdzienicki/Dawid Michna
Tomasz Kotowski – Patryk Dziuba/Xu Wenliang

W rywalizacji mężczyzn już w 1/8 finału może dojść do meczu z udziałem faworytów – Jakuba Dyjasa i Miłosza Redzimskiego. Tylko jeden z nich pozostanie w turnieju… To nie koniec hitów, gdyż w ćwierćfinale, a więc grze o medal, Jakub Dyjas lub Miłosz Redzimski zmierzy się z Robertem Florasem. Oczywiście jeśli wcześniej nie dojdzie do niespodzianek.

W turnieju kobiet w jednej „ćwiartce” drabinki są m.in. Wiktoria Wróbel, Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos. One wraz z Iloną Sztwiertnią i Anną Kubiak tworzyły skład „złotej” drużyny. Kilka miesięcy temu wywalczyły Mistrzostwo Europy Juniorek.

Walka o medale odbywać się będzie w Płocku także w grze deblowej kobiet i mężczyzn oraz grze mieszanej.