Jeśli tradycji stanie się zadość, finałowe mecze singla w 91. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Płocku zakończą się po siedmiu setach. Z historii wynika, że tak zacięte spotkania rozgrywane są co 3 lata, a poprzednie miały miejsce w 2020 i 2017 roku…

Analizując ostatnie 6 lat, złoto wśród mężczyzn zdobyło 4 zawodników. Trzy tytuły wywalczył Jakub Dyjas. W rywalizacji kobiet 4-krotnie z rzędu wygrywała Natalia Bajor, a klamrą omawiany okres spinają sukcesy Li Qian (jej ostatni, 5 w karierze) i Katarzyny Węgrzyn (pierwszy).

Siedmiosetowa finały pingpongistek i pingpongistów miały miejsce w 2017 roku w Częstochowie i w 2020 roku w Białymstoku.

3-krotnie w finale był, ale tytułu nie wywalczył Marek Badowski. W Płocku znów będzie w gronie kandydatów do tytułu. Inaczej sprawa wygląda z Natalią Partyką, która ostatnio wystąpiła w decydujących meczach w latach 2018-2019, lecz w ostatnich latach nie grała w IMP.

Przed rokiem w Częstochowie w meczach finałowych Jakub Dyjas pokonał Marka Badowskiego, a Katarzyna Węgrzyn przerwała serię Natalii Bajor. Eksperci nie wykluczają, że ci sami tenisiści stołowi znów zagrają o krajowy prymat, jednak odrębną sprawą są wyniki końcowe.

91. IMP w Płocku odbędą się w dniach 24-26 marca.

Finały IMP w singlu w ostatnich 6 latach:

2022, Jakub Dyjas – Marek Badowski 4:1; Katarzyna Węgrzyn – Natalia Bajor 4:1
2021, Samuel Kulczycki – Robert Floras 4:2; Natalia Bajor – Katarzyna Grzybowska-Franc 4:2
2020, Jakub Dyjas – Patryk Chojnowski 4:3; Natalia Bajor – Paulina Krzysiek 4:3
2019, Patryk Chojnowski – Patryk Zatówka 4:1; Natalia Bajor – Natalia Partyka 4:1
2018, Jakub Dyjas – Marek Badowski 4:1; Natalia Bajor – Natalia Partyka 4:2
2017, Daniel Górak – Marek Badowski 4:3, Li Qian – Katarzyna Grzybowska-Franc 4:3