Siedmiu setów potrzebował do awansu do drugiej rundy 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski Jakub Witkowski (Ostródzianka Ostróda). Podopieczny Tomasza Krzeszewskiego w swoim premierowym meczu w Arłamowie pokonał czołową rakietę grupy południowej 1. ligi – Daniela Bąka (Orlicz 1924 Suchednioów) 4:3.

– Nastawiałem się na trudny pojedynek. Trudno rywalizuje się przegrywając 1:3 w setach. Myślę jednak, że od piątego seta lepiej zacząłem grać. Przede wszystkim wyprzedzałem mojego rywala, a dodatkowo Daniel miał problemy na odbiorze serwisu – podsumował na gorąco swój pierwszy pojedynek Jakub Witkowski.

Kolejnym rywalem reprezentanta Ostródzianki Ostróda będzie jeden z faworytów zawodów – Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo). – Cieszę się, że będę mógł się sprawdzić z tak dobrym zawodnikiem. Po raz ostatni rywalizowaliśmy wspólnie cztery lata temu – dodał podopieczny Tomasza Krzeszewskiego.

Problemów z awansem do drugiej rundy nie miał Samuel Kulczycki. Mistrz Europy juniorów w grze mieszanej w swojej premierowej partii w czterech setach uporał się z Maciejem Karmolińskim (Bronowianka Kraków).

Na 1/32 finału start w Arłamowie zakończyła aktualna mistrzyni Polski juniorek – Martyna Lis. Zawodniczka Bogorii Grodzisk Mazowiecki w pierwszej rundzie uległa Julii Furman (KU AZS UE Wrocław) 0:4. Los tenisistki stołowej z Mazowsza podzieliła także rozstawiona z 22. numerek startowym Sandra Kozioł (Chrobry Międzyzdroje), która uległa niżej sklasyfikowanej Zuzannie Gaworskiej (KU AZS UE Wrocław) 1:4.