Rozstawiony z numerem jeden Tomasz Lewandowski z Politechniki Rzeszów nie wywalczy medalu w grze pojedynczej podczas 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski. Rzeszowianin przegrał w 1/8 finału z Samuelem Kulczyckim (Dekorglass Działdowo) 0:4 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Przeciwnikiem występującego w niemieckiej Bundeslidze w barwach Liebherr Ochsenhausen Kulczyckiego będzie w sobotnim ćwierćfinale Adrian Więcek. Rozstawiony z odległym numerem startowym tenisista stołowy UKS-u Tenisista Rudno w trzeciej rundzie pokonał Tomasza Tomaszuka (AZS AWFiS Gdańsk) 4:0. Dla byłego reprezentanta Polski w kategoriach młodzieżowych był to trzeci pojedynek w Arłamowie i trzeci zakończony w czterech setach.

W ćwierćfinałach zabraknie także Macieja Kubika. Rozstawiony z numerem czwartym zawodnik Dekorglassu Działdowo przegrał w 1/8 finału z Michałem Bańkoszem (KU AZS UE Wrocław) 3:4. W ostatnim secie były mistrz Europy kadetów nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. – To był bardzo udany dzień dla mnie. Szczególnie jestem zadowolony z drugiego spotkania z Maciejem Kubikiem. Nie byłem faworytem tego spotkania. Rywalizacja była bardzo zacięta, set za set. Decydowała odporność psychiczna a ta myślę, że była lepsza po mojej stronie – powiedział po wyeliminowaniu brązowego medalisty ostatnich mistrzostw kraju w grze pojedynczej Michał Bańkosz.

Przeciwnikiem Michała Bańkosza w sobotnim półfinale będzie Patryk Chojnowski (KS AZS AWFiS Gdańsk). Gracz klubu z Pomorza, który przed rokiem wywalczył srebrny medal IMP w Białymstoku, w spotkaniu trzeciej rundy wyeliminował przedstawiciela Politechniki Rzeszów – Piotra Chodorskiego.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniają Robert Floras (TTS Polonia Bytom), Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) i Szymon Malicki (KS AZS AWFiS Gdańsk).