Niespełna 14-letnia Wiktoria Wróbel awansowała do półfinału 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej! To olbrzymi sukces zawodniczki MRKS Gdańsku, która uznawana jest za jedną z najbardziej uzdolnionych tenisistek stołowych młodego pokolenia w naszym kraju.

Wiktoria Wróbel w ćwierćfinale pokonała jedną z faworytek do medalu, wrocławiankę Katarzynę Węgrzyn 4:2. W niedzielnym półfinale tenisistka stołowa MRKS-u Gdańsk zmierzy się z Natalią Bajor (KU AS UE Wrocław), która w Białymstoku zmierza po swój kolejny tytuł mistrzyni kraju.

Po przerwie na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski wraca Kinga Stefańska (KTS Enea Siarka Tarnobrzeg). Jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w białostockim turnieju w spotkaniu o awans do strefy medalowej wygrała z Pauliną Nowacką z 1-ligowego LKTS-u Luboń 4:2. Stawkę półfinalistek uzupełnia Paulina Krzysiek (Start Nadarzyn), która w sobotnim spotkaniu 1/4 finału pokonała swoją koleżankę klubową Julię Ślązak 4:0.

Wśród mężczyzn wysokie umiejętności pokazuje Jakub Dyjas. Rozstawiony z „jedynką” gracz Energa KTS Toruń w czterech setach zapewnił sobie awans do półfinału, pokonując Szymona Malickiego (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz). W strefie medalowej znalazł się także nastoletni Maciej Kubik z Dekorglassu Działdowo. Były mistrz Europy kadetów w grze pojedynczej w 1/4 finału wygrał z kolegą klubowym Dyjasa – Konradem Kulpą 4:3. W niedzielę obydwaj zawodnicy zagrają ze sobą w półfinale.

Problemów z pokonaniem swojego ćwierćfinałowego rywala nie miał także Patryk Chojnowski (AZS AWFiS Gdańsk). Obrońca mistrzowskiego trofeum szybko i łatwo ograł dobrze spisującego się w Białymstoku Marco Gollę (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) 4:0. Przeciwnikiem Chojnowskiego w 1/2 finału będzie Robert Floras (TTS Polonia Bytom), który wyeliminował z turnieju rozstawionego z „dwójką” Marka Badowskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Spotkania półfinałowe rozegrane zostaną w niedzielny poranek.