Natalia Bajor i Kinga Stefańska wywalczyły złoty medal 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej. Faworytki imprezy w spotkaniu finałowym pewnie ograły rewelacyjnie spisujące się w Białymstoku Emilię Kijok i Karolinę Pek 3:0.

Mecz, którego stawką był tytuł mistrzowski, miał jednostronny przebieg. Bajor i Stefańska dominowały nad swoimi rywalkami w każdym elemencie. Triumf świeżo upieczonych złotych medalistek był zagrożony jedynie w drugiej połowie trzeciego seta. Przy wyniku 2:0 w setach i 7:5 kontuzji nogi doznała zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg. Po krótkiej przerwie medycznej podopieczna Zbigniewa Nęcka zdecydował się na kontynuowanie spotkania.

Srebrny medal 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej to największy sukces Karoliny Pęk i Emili Kijok w historii startów w krajowym czempionacie. Warto dodać, że zawodniczki Bronowianki Kraków i ZKS-u Zielona Góra w białostockim turnieju były rozstawione z odległym, jedenastym numerem startowym.

Brązowe medale w grze podwójnej kobiet podczas białostockich mistrzostw wywalczyły Katarzyna i Anna Węgrzyn oraz Roksana Załomska i Aleksandra Michalak.

Wynik spotkania finałowego:
Natalia Bajor/Kinga Stefańska – Karolina Pęk/Emilia Kijok 3:0 (11:6, 11:3, 11:7)