Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) po raz trzeci z rzędu wygrała Indywidualne Mistrzostwa Polski w grze pojedynczej. Po triumfach w Raszkowie w 2018 roku i dwanaście miesięcy później w Gliwicach, w niedzielę podopieczna Zdzisława Tolksdorfa wygrała zmagania w Białymstoku.

Po wycofaniu się z białostockich zmagań Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej-Franc stało się jasne, że główną faworytką do triumfu w krajowym czempionacie jest Natalia Bajor. Wrocławianka z tą rolą poradziła sobie znakomicie, sięgając po swój trzeci w karierze tytuł najlepszej tenisistki stołowej w naszym kraju.

W pojedynku finałowym 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski Natalia Bajor pokonała po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu Paulinę Krzysiek (Start Nadarzyn) 4:3. Reprezentantka klubu z Dolnego Śląska mogła mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść już w szóstym secie, jednak nie wykorzystała prowadzenia 9:6.

Łącznie w stolicy Podlasia Bajor wywalczyła trzy medale. Do tytułu mistrzyni Polski w grze pojedynczej zawodniczka KU AZS UE Wrocław dorzuciła złoty medal w grze podwójnej (wspólnie z Kingą Stefańska) oraz brązowy krążek w grze mieszanej (w parze z Jakubem Perkiem).

Brązowe medale w grze pojedynczej kobiet w Białymstoku wywalczyły Kinga Stefańska (Enea Siarka Tarnobrzeg) i niespełna 14-letnia Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk). Pierwsza w półfinale uległa Paulinie Krzysiek, a druga przegrała z Natalią Bajor.

Wyniki spotkania finałowego:
Paulina Krzysiek – Natalia Bajor 3:4 (9:11, 11:6, 9:11, 11:8, 5:11, 11:9, 7:11)