Ośmioro reprezentantów Polski, którzy za 2 tygodnie zagrają w DMŚ, awansowało do 1/8 finału IMP w Raszkowie. Odpadł tylko Wang Zeng Yi. Po 2 zwycięstwa w piątek odnieśli: Natalia Partyka, Klaudia Kusińska i Natalia Bajor oraz Daniel Górak, Robert Floras, Paweł Fertikowski i Konrad Kulpa. Rozstawiona z nr 1 Katarzyna Grzybowska miała w pierwszej rundzie wolny los, zaś w drugiej pokonała Annę Zielińską 4-0.

Najlepiej spisała się Natalia Partyka, która nie straciła jeszcze seta. Wygrała z Anną Wosik i Katarzyną Nowocin. Bardzo możliwe, że w ćwierćfinale spotka się z Katarzyną Grzybowską.

Wśród panów kadrowicze tracili tylko po 1 lub 2 sety. W 1/8 finału najciekawiej zapowiadają się mecze Roberta Florasa z Filipem Szymańskim, który wyeliminował Wang Zeng Yi, Konrada Kulpy z Bartoszem Suchem i dwóch zawodników związanych z Bytomiem Jarosława Tomickiego i Jakuba Kosowskiego.