Do sensacji doszło już w 1 rundzie IMP rozgrywanych w Raszkowie. Były Mistrz Polski Wang Zeng Yi przegrał z Filipem Szymańskim 2:4, chociaż wygrał dwa pierwsze sety. – Dwie partie przegrane wcale nie były złe w moim wykonaniu. Czułem, że Wandżi jest do pokonania, ale muszę być bardziej skupiony i uważny, bo nie powinna mi się zdarzyć pomyłka przy serwisie. Ale troszkę też dopisało mi później szczęście, gdyż na przykład przy stanie 10:9 w czwartym secie mój rywal przestrzelił loba – powiedział Filip Szymański.

Zawodnik Politechniki Rzeszów wygrał 4:2, co oznacza, że… sprawdziły się jego słowa wypowiedziane zaraz po losowaniu.

– Filip twierdził pół żartem, pół serio, że jak zawodnik rozstawiony z nr 4 może przegrać z nr 61 – mówił kapitan SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Tomasz Lewandowski, ale Filip Szymański zaraz go sprostował: – To był żart, bo przecież Wandżi był faworytem naszego meczu. Ostatnio w Superlidze też z nim przegrałem 1:3, choć po wyrównanym pojedynku. Niewiele brakowało abym w 4 secie wyrównał na 2:2 – dodał Filip Szymański, który po występach w Niemczech i Francji gra w Rzeszowie.

W tym sezonie w lidze wygrywał już z takimi zawodnikami jak Jiri Vrablik i Robert Floras. W 2 rundzie IMP spotka się z dużo niżej rozstawionym Kamil Zdzienickim. – Najważniejsze to być skoncentrowanym, nie ma mowy o lekceważeniu rywala – mówił.

Do tej fazy turnieju awansowali wszyscy akademicy – Tomasz Lewandowski pokonał Bartosza Polusa 4:0, a Paweł Chmiel pokonał Marcina Woskowicza 4:0. – Kompletnie nie znałem mojego przeciwnika, choć to mój rówieśnik (ur. w 1985 roku). Nie miałem z nim żadnych problemów, na co dzień gra tylko w 2 lidze – przyznał Tomasz Lewandowski.

W 1 rundzie nie zabrakło innych ciekawych wyników, jak zwycięstwo Patryka Chojnowskiego z rozstawionym z nr 1 Mateuszem Gołębiowskim 4:1. Broniący tytułu Daniel Górak łatwo poradził sobie z Krzysztofem Zielińskim – 4:0. Najstarszy w zawodach 43-letni Grzegorz Adamiak wygrał z Karolem Szotkiem 4:1.