Drużyna kadetów wygrała z Portugalią 3:1 i jutro będzie grać o 5 miejsce w 60. Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. O 7 miejsce walczyć będą polskie juniorki. W meczu z Portugalczykami 2 gry singlowe wygrał Samuel Kulczycki, a ten zawodnik zdobył też punkt w deblu z Maciejem Kubikiem.
Juniorki w spotkaniu o miejsca 5-8 przegrały z Czeszkami 0:3 i we wtorek zmierzą się ze Słowenią. Juniorzy w meczu o lokaty 9-12 ulegli Anglii 1:3 i jutro będą rywalizować o 11 lokatę w zawodach z Węgrami.
Kadetki czeka mecz o 21 pozycję ze Szwedkami.
Wyniki
kadeci – o miejsca 5-8
Polska – Portugalia 3:1
Samuel Kulczycki – David Bessa 3:1 (4,-6,9,4)
Jakub Jankowski – Francisco Silva 2:3 (4,-8,-5,11,-5)
Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Li Tiago/Goncalo Gomes 3:1 (-7,9,11,1)
Samuel Kulczycki – Francisco Silva 3:2 (7,-7,9,-7,9)
juniorki – o miejsca 5-8
Polska – Czechy 0:3
Anna Węgrzyn – Katerina Cechova 2:3 (-5,-6,10,14,-8)
Julia Szymczak – Zdena Blaskova 2:3 (9,-8,9,-5,-7)
Katarzyna Węgrzyn – Stanislava Slezakova 0:3 (-10,-7,-5)
juniorzy – o miejsca 9-12
Polska – Anglia 1:3
Przemysław Walaszek – Luke Savill 0:3 (-8,-7,-8)
Jan Zandecki – Tom Jarvis 1:3 (9,-5,-9,-5)
Kacper Petaś – Matthew Leete 3:0 (6,10,8)
Przemysław Walaszek – Tom Jarvis 0:3 (-9,-10,-11)
Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Partner sprzętowy
Odnośniki zewnętrzne
1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (piątek)
4. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (piątek)
5. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (sobota)
6. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (sobota)
7. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (niedziela)
8. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (niedziela)
9. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (poniedziałek)
10. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (poniedziałek)
11. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (wtorek)
12. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (wtorek)
SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA 60. MEKiJ
WĘGRZYN Anna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
WĘGRZYN Katarzyna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
ZAKRZEWSKA Agata | SCKiS HALS Warszawa | |
ŚLĄZAK Julia | MKS JEDYNKA Łódź | |
SZYMCZAK Julia | UKS ATS Białystok | |
KWIATKOWSKA Elżbieta | MKS ROKITA Brzeg Dolny | |
KRóLIKOWSKA Katarzyna | GMKS STRZELEC Frysztak | |
GRYKO Kamila | UKS DOJLIDY Białystok | |
GAWORSKA Zuzanna | KU AZS UE Wrocław | |
PIETKIEWICZ Zbyszek | trener | |
PIETKIEWICZ Monika | trener | |
MALINOWSKI Przemysław | fizjoterapeuta | |
NALEPA Kamil | ZKS Drzonków | |
WALASZEK Przemysław | UKS DOJLIDY Białystok | |
PETAŚ Kacper | MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda | |
JANKOWSKI Jakub | ZKS Drzonków | |
PYŚK Patryk | LKTS Luboń | |
KUBIK Maciej | KSS ANDROMEDA Warszawa | |
GRELA Artur | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
ZANDECKI Jan | KS AZS AWFiS Gdańsk | |
KULCZYCKI Samuel | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
WOŚ Alan | trener | |
SZAFRANEK Piotr | trener |