Polscy kadeci zajęli 5 miejsce, juniorki – 8, juniorzy – 11, kadetki – 22 w turnieju drużynowym 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Dziś zapadły decydujące rozstrzygnięcia. W meczu o pozycje 5-6 kadeci Maciej Kubik, Samuel Kulczycki i Jakub Jankowski wygrali ze Szwecją 3:1. W 2 grach singlowych Maciek Kubik nie stracił seta. Zwyciężył też w deblu z Samuelem Kulczyckim.
Juniorki Katarzyna Węgrzyn, Agata Zakrzewska i Julia Ślązak przegrały ze Słowenią 1:3, a punkt zdobyła ostatnia z zawodniczek.
Zwycięstwem z Węgrami 3:1 turniej zakończyli polscy juniorzy – Kamil Nalepa, Artur Grela, Kacper Petaś. Artur Grela pokonał 2 rywali, a wygraną odniósł też Kamil Nalepa.
W meczu o miejsca 21-22 kadetki Katarzyna Królikowska i Kamila Gryko przegrały ze Szwecją 1:3. W pojedynku nr 2 Kamila Gryko wygrała z Hannah Holgersson.
Turniej drużynowy przechodzi do historii, teraz nasi kadeci i juniorzy rywalizować będą w zawodach indywidualnych.
Wyniki
kadeci o miejsca 5-6
Polska – Szwecja 3:1
Maciej Kubik – Theo Abrahamsson 3:0 (9,7,8)
Jakub Jankowski – Edward Wesshagen 2:3 (-6,7,-5,9,-8)
Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Edward Wesshagen/Theo Abrahamsson 3:2 (-9,9,9,-12,9)
Maciej Kubik – Edward Wesshagen 3:0 (6,7,7)
juniorki o miejsca 7-8
Polska – Słowenia 1:3
Katarzyna Węgrzyn – Ana Tofant 0:3 (-11,-3,-6)
Agata Zakrzewska – Aleksandra Vovk 2:3 (-10,-6,10,11,-9)
Julia Ślązak – Gaja Mavri 3:0 (9,8,8)
Agata Zakrzewska – Ana Tofant 1:3 (-8,-7,9,-9)
juniorzy o miejsca 11-12
Polska – Węgry 3:1
Kamil Nalepa – Norbert Nagy 3:0 (4,3,5)
Artur Grela – David Molnar 3:1 (3,-10,9,7)
Kacper Petaś – Patrik Juhasz 0:3 (-7,-5,-5)
Artur Grela – Norbert Nagy 3:2 (-8,-9,11,4,10)
kadetki o miejsca 21-22
Polska – Szwecja 1:3
Katarzyna Królikowska – Rebecca Muskantor 0:3 (-8,-6,-8)
Kamila Gryko – Hannah Holgersson 3:1 (7,-10,8,9)
Katarzyna Królikowska/Kamila Gryko – Hannah Holgersson/Rebecca Muskantor 2:3 (-9,8,-10,8,-7)
Kamila Gryko – Rebecca Muskantor 1:3 (-5,-4,10,-4)
Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego
Partner sprzętowy
Odnośniki zewnętrzne
1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (piątek)
4. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (piątek)
5. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (sobota)
6. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (sobota)
7. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (niedziela)
8. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (niedziela)
9. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (poniedziałek)
10. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (poniedziałek)
11. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (wtorek)
12. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 2 (wtorek)
SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA 60. MEKiJ
WĘGRZYN Anna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
WĘGRZYN Katarzyna | UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie | |
ZAKRZEWSKA Agata | SCKiS HALS Warszawa | |
ŚLĄZAK Julia | MKS JEDYNKA Łódź | |
SZYMCZAK Julia | UKS ATS Białystok | |
KWIATKOWSKA Elżbieta | MKS ROKITA Brzeg Dolny | |
KRóLIKOWSKA Katarzyna | GMKS STRZELEC Frysztak | |
GRYKO Kamila | UKS DOJLIDY Białystok | |
GAWORSKA Zuzanna | KU AZS UE Wrocław | |
PIETKIEWICZ Zbyszek | trener | |
PIETKIEWICZ Monika | trener | |
MALINOWSKI Przemysław | fizjoterapeuta | |
NALEPA Kamil | ZKS Drzonków | |
WALASZEK Przemysław | UKS DOJLIDY Białystok | |
PETAŚ Kacper | MLKS OSTRóDZIANKA Ostróda | |
JANKOWSKI Jakub | ZKS Drzonków | |
PYŚK Patryk | LKTS Luboń | |
KUBIK Maciej | KSS ANDROMEDA Warszawa | |
GRELA Artur | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
ZANDECKI Jan | KS AZS AWFiS Gdańsk | |
KULCZYCKI Samuel | ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz | |
WOŚ Alan | trener | |
SZAFRANEK Piotr | trener |