Broniący tytułu KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, w składzie z mistrzynią Europy Li Qian, wygrał z GLKS Scania Nadarzyn 3:1 w niedzielnym meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Na czele tabeli z kompletem 12 punktów są tarnobrzeżanki i SKTS Sochaczew.

Punkty dla podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka zdobyły: Białorusinka Wiktoria Pawłowicz dwa i Li Qian.

Obie zawodniczki są obrończyniami z bardzo dużymi sukcesami na arenie międzynarodowych, Li Qian to m.in. aktualna mistrzyni kontynentu, zaś Pawłowicz triumfowała w ME w singlu w 2010 i 2012 roku.

Punkt dla rywalek wywalczyła Paulina Krzysiek, która pokonała Kingę Stefańską 3:2.

GLKS Nadarzyn to zespół, który w 2006 roku przerwał ligową hegemonię tarnobrzeżanek. Po zdobyciu 15 tytułów z rzędu mistrzyń kraju, Siarka uległa wówczas w finale play off 1:2 ekipie z Mazowsza.

Od 2007 roku znów nieprzerwanie wygrywają pingpongistki KTS Tarnobrzeg. Mają serię 13 zwycięstw i łącznie 28 tytułów. W tym sezonie są zdecydowanymi faworytkami Ekstraklasy. Poza tym są najlepszą drużyną Europy – wygrały w poprzednich rozgrywkach Ligę Mistrzyń.

W ligowej tabeli KTS Enea Siarka prowadzi wespół z SKTS Sochaczew (po 12 pkt i 12-1). W sobotę druga drużyna z województwa mazowieckiego pokonała bez straty seta ATS east rent Białystok 3:0, a po punkty sięgnęły: Rumunka Irina Ciobanu, Magdalena Sikorska i Daria Łuczakowska.

W innych spotkaniach KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża przegrał z Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3 (Roksana Załomska, Tetiana Bilenko, Sandra Wabik), a Bronowianka Kraków uległa ekipie Dojlidy Białystok 1:3 (Goi Tui Xuan – Katarzyna Grzybowska-Franc 2, Daria Kisel). Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu w singlu Grzybowska-Franc pokonała po 3:1 Dominikę Wołowiec i Goi Tui Xuan.