Od porażki udział w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu rozpoczęły polskie tenisistki stołowe. W pierwszym meczu grupy „A” Polki uległy reprezentacji Chin 0:3.

Mecz otwierający zmagania zespołowe w Chengdu od początku do końca przebiegał pod dyktando Azjatek. Chinki zwyciężyły w sobotnim spotkaniu 3:0, oddając naszej drużynie zaledwie dwa sety.

Po jednym secie w polskim zespole wygrały Katarzyna Węgrzyn (w starciu z He zhuojia) i Paulina Krzysiek (w konfrontacji z Wang Xiaotong). Trzecia z Polek – Anna Węgrzyn przegrała z mistrzynią świata juniorek w grze pojedynczej z 2018 roku – Qian Tianyi 0:3.

Gospodynie 31. Letniej Uniwersjady w sobotę odniosły dwa zwycięstwa. Oprócz wygranej z Polską 3:0, Chinki pokonały także inny zespół z grupy „A” – Rumunię również 3:0.

W niedzielę, na zakończenie rywalizacji grupowej, Polska zmierzy się z Rumunią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 4:00 czasu polskiego.