Po znakomitym występie w Mistrzostwach Europy Kadetów w Gliwicach, złoty i 2-krotny srebrny medalista Patryk Żyworonek (ZKS Palmiarnia Zielona Góra) wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagra w turnieju WTT Youth Contender w Charleston w USA.

Podczas Orlen 2023 European Youth Championships w gliwickiej PreZero Arenie Patryk Żyworonek zdobył złoto w deblu z Mateuszem Sakowiczem (Dekorglass Działdowo) oraz srebro w singlu i mikście z Francuzką Gaetane Bled.

Łącznie w ME, licząc turnieje indywidualny i drużynowy, rozegrał 28 pojedynków, z których wygrał 24. W deblu bilans 6-0, singlu 5-1, mikście 5-1, zaś w drużynowce (nie wystąpił w dwóch spotkaniach): 7-0 w grze pojedynczej i 1-2 deblowej.

– Dziś wylatuję do Stanów Zjednoczonych, a turniej rozpocznie się 1 sierpnia. Wystąpię tylko w grze pojedynczej – mówi 15-letni Patryk Żyworonek, którego głównym trenerem w Ośrodku w Drzonkowie jest Lucjan Błaszczyk.

W Charleston reprezentant Polski zagra ze starszymi rywalami w kategoriach U-19 i U-17.

W juniorach zgłoszony jest m.in. Rumun Eduard Ionescu, który w finale ME pokonał Miłosza Redzimskiego i w ten sposób obronił tytuł wywalczony rok temu w Belgradzie.