Sobota przyniosła kilka zaskakujących rezultatów podczas 3. Grand Prix Polski seniorów i seniorek w Gdańsku. Z turnieju odpadli m.in. Daniel Górak czy Anna Węgrzyn.

Piotr Chodorski, jeden z faworytów turnieju mężczyzn, przegrał w sobotę z problemami zdrowotnymi. Najwyżej rozstawiony tenisista stołowy podczas zawodów w Gdańsku musiał się wycofać z imprezy po rozegraniu dwóch pojedynków fazy grupowej. Jego los podzielił także Patryk Chojnowski. Aktualny mistrz Polski w grze pojedynczej także musiał zrezygnować z udziału w gdańskich zawodach.

Brak Chodorskiego i Chojnowskiego w gronie ćwierćfinalistów to nie jedyne niespodzianki drugiego dnia zmagań. Do 1/4 finału nie zdołali awansować także Daniel Górak czy Jarosław Tomicki. Zawodnik Kolpingu Jarosław w pierwszej rundzie turnieju głównego pregrał z Alanem Wosiem (Małe Trójmiasto Rumia) 1:4, a rozstawiony z „czwórką” gracz KTS-u Gliwice na tym samym etapie przegrał z Szymonem Malickim (Olimpia-Unia Grudziądz) 1:4.

Wśród kobiet największą niespodzianką dnia była porażka w 1/8 finału aktualnej mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej – Anny Węgrzyn. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrała z Sandrą Wabik (KU AZS UJD Częstochowa 2:4.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na niedzielny poranek.

Pary ćwierćfinałowe:

kobiety:
Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) – Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław)
Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg) – Klaudia Kusińska (niestowarzyszona, woj. Mazowieckie)
Sandra Wabik (KU AZS UJD Częstochowa) – Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny)
Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew) – Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn)

mężczyźni:
Robert Floras (TTS Polonia Bytom) – Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń)
Alan Woś (Małe Trójmiasto Rumia) – Szymon Malicki (Olimpia-Unia Grudziądz)
Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) – Michał Krzyżanowski (Darz-Bór Karnieszewice)
Kamil Nalepa (ZKS Zielona Góra) – Konrad Kulpa (Energa KTS Toruń)

Rozgrywki

Kobiety
Mężczyźni
Kobiety – eliminacje
Mężczyźni – eliminacje