Bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn (MLKS UKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie) zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym 27 edycji zawodów Finland Open w Kisakallio. – W półfinale siostry Węgrzyn przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju Japonkami Ayami Narumoto i Minami Ando. Indywidualnie Ania zajęła 19 miejsce, a Katarzyna 24 – powiedział trener zawodniczek Leszek Kawa.

Ania i Kasia Węgrzyn za niecały miesiąc skończą po 16 lat. Bardzo dobrze grają w 1 lidze w grupie południowej, której liderem jest ich zespół. Anna ma bilans 17-1, a Katarzyna 15-3.

W zawodach Finland Open, ale bez sukcesów, brali udział inni polscy młodzi tenisiści stołowi – Tomasz Kotowski, Kamil Nalepa, Samuel Kulczycki, Artur Grela, Agata Zakrzewska i Julia Szymczak (trener Xu Kai).

– W singlu zająłem 29 miejsce, a najwyżej z nas był Kamil Nalepa – 22. W turnieju drużynowym przegraliśmy obaj z Anglią 2:3, a Artur Grela i Samuel Kulczycki przegrali 0:3 z Japonią – dodał Tomasz Kotowski, którego drużynę Energę-Manekin Toruń czekają występy w LOTTO Superlidze i Lidze Mistrzów.

W 1 rundzie drużynówki Grela i Kulczycki pokonali Austrię 3:0, a Kotowski i Nalepa mieli wolny los.