Aż 21 medali – 4 złote, 8 srebrnych, 9 brązowych – zdobyli reprezentanci Polski w Mistrzostwach Świata i Europy w tenisie stołowym w 2022 roku. Najlepszym klubem Europy został Enea Siarkopol Tarnobrzeg, który po raz 2 zwyciężył w Lidze Mistrzyń.

Młodzieżowym Mistrzem Europy został Samuel Kulczycki, a Drużynowymi Mistrzyniami Europy Juniorek Wiktoria Wróbel, Ilona Sztwiertnia, Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos, Anna Kubiak. 2-krotnie tytuł Mistrzyni Europy Kadetów wywalczyła Natalia Bogdanowicz – w mikście z Arturem Gromkiem oraz w deblu z Rumunką Biancą Mei Rosu.

W Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów srebrnymi medalistami zostali Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki, a w Mistrzostwach Europy Juniorów po srebro sięgnęli Maciej Kubik w singlu, Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel w deblu, a także drużyna w składzie: Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Szymon Kolasa, Patryk Lewandowski.

W kadetach Wicemistrzostwo Europy wywalczyły: Natalia Bogdanowicz (singiel), Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda, Natalia Gaworska (drużyna), zaś Wicemistrzami Europy w kategorii młodzików, w pierwszej edycji tych zawodów zostali: Samuel Michna (singiel), – srebro Aleks Pakuła, Samuel Michna, Anna Ulatowska, Katarzyna Rajkowska (drużyna mieszana).

– To był najlepszy rok, jeśli chodzi o zdobycze medalowe na imprezach głównych w sporcie młodzieżowym. Co najważniejsze, przywoziliśmy medale z każdych młodzieżowych ME i MŚ. Trzeba też dodać, że szans medalowych
było więcej, ponieważ oprócz tego aż 13 razy nasi reprezentanci docierali do ćwierćfinałów w poszczególnych konkurencjach. Stawali więc do bezpośredniej rywalizacji o medale. Byliśmy w ścisłej czołówce Europy w klasyfikacjach medalowych i punktowych, według punktacji olimpijskiej. Gratulacje należą się przede wszystkim wszystkim trenerom
klubowym i ośrodkowym, którzy pracują z naszą młodzieżą na co dzień. Pracujący akcyjnie trenerzy kadr narodowych także dobrze wykonali swoją pracę. Chodzi o przygotowania do zawodów i umiejętne prowadzenie zawodniczek i zawodników na najważniejszych imprezach 2022 roku – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W 2023 roku kolejny wielki turniej mistrzowski odbędzie się w naszym kraju. Polski Związek Tenisa Stołowego otrzymał prawo organizacji ME Juniorów i Kadetów, a gospodarzem lipcowych zawodów będą Gliwice.