Aż 20 medali zdobyli reprezentanci Polski w tegorocznych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy wśród seniorów, juniorów i kadetów oraz Igrzyskach Paraolimpijskich. To był znakomity rok dla naszych tenisistów stołowych.

W czerwcu Polski Związek Tenisa Stołowego był organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Europy. Bardzo dobrze zagrał Jakub Dyjas, który razem z Belgiem Cedricem Nuytinckiem zdobył srebrny medal w grze podwójnej. Blisko medalu byli także w mikście Jakub Dyjas i Natalia Partyka, którzy w meczu ćwierćfinałowym rozgrywanym do 3 setów prowadzili 2:0.

Latem Polacy świetnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Chorwacji, gdzie wywalczyli 7 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w deblu juniorów, drużyna juniorów, Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel w grze mieszanej kadetów.

Rewelacyjnie Biało-Czerwoni zagrali w pierwszej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Świata – połączonych turniejów kadetów i juniorów w Portugalii. Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki zostali Wicemistrzami Świata w singlu, odpowiednio U15 i U18. Obydwaj wywalczyli też brązowe krążki w mikście z zagranicznymi zawodniczkami.

Polacy błyszczeli również w XVI Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Zdobyli aż 7 krążków, w tym 2 złote – Patryk Chojnowski w grze pojedynczej oraz Natalia Partyka i Karolina Pęk w zawodach drużynowych. Po srebro sięgnął Rafał Czuper w indywidualnej rywalizacji na wózkach.