Natalia Bogdanowicz, która niedawno zdobyła 4 medale Mistrzostw Europy Kadetek (po 2 złote i srebrne), zagra w turnieju WTT Youth Contender w szwedzkim Helsinborgu. Zawody odbędą się w dniach 8 – 14 sierpnia.

Z powołań klubowych, poza Natalią Bogdanowicz (wystąpi U-15 i U-17), zagrają również: Weronika Bobek (U-17 i U-19), Milena Stefanowicz (U-13 i U-15), Artur Gromek (U-15 i U-17), Oleg Stefanowicz (U-13 i U-15) i Adam Smoter (U-15 i U-17).

Turniej tenisistów stołowych rozegrany zostanie w dniach 8 – 10 sierpnia, a tenisistek stołowych od 12 do 14 sierpnia.

15-letnia Natalia Bogdanowicz podczas ME U-15 w Belgradzie wywalczyła złote medale w grze mieszanej z innym wychowankiem Warmii Lidzbark Warmiński Arturem Gromkiem oraz w podwójnej w parze z Rumunką Biancą Mei Rosu. Po srebro podopieczna trenera klubowego Zbyszka Pietkiewicza sięgnęła zaś w singlu oraz zawodach drużynowych, w składzie z Zofią Śliwką, Karoliną Hołdą i Natalią Gaworską.

Na przełomie sierpnia i września reprezentanci Polski (kadeci i juniorzy) startować będą w turniejach WTT Youth Contender w słoweńskim Otocec i chorwackim Varażdinie.

W grudniu w Tunisie odbędą się Młodzieżowe (U-15 i U-19) Mistrzostwa Świata w Tunezji. Bohaterami ubiegłorocznej imprezy tej rangi w Portugalii byli Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski, którzy zostali srebrnymi medalistami w singlu – odpowiednio kadetów i juniorów, a w mikście zdobyli brązowe krążki, Samuel Kulczycki z Francuzką Prithiką Pavade i Miłosz Redzimski z Niemką Mia Griesel.