2 grudnia w Tunisie przeprowadzone zostanie losowanie Indywidualnych i Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Świata (juniorów, kadetów). W turnieju w Tunezji wystąpi 10 reprezentantów Polski.

– W najbliższy piątek odbędzie się losowanie wszystkich konkurencji zawodów rozpoczynających się w niedzielę, 4 grudnia – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Indywidualnie (singiel, debel, mikst) w Afryce zagrają Maciej Kubik, Miłosz Redzimski i Anna Brzyska w juniorach oraz Natalia Bogdanowicz i Rafał Formela w kadetach.

W drużynówce, które rozpoczną MMŚ w Tunisie, wystąpią: Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia, Wiktoria Wróbel oraz Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki.

Polki są aktualnymi Drużynowymi Mistrzyniami Europy Juniorek, a Polacy Wicemistrzami Europy.

– W sobotę, 3 grudnia do Tunezji polecą drużyny juniorek i juniorów z trenerami Patrykiem Jendrzejewskim i Alanem Wosiem, a także fizjoterapeutą Michałem Araźnym, a następnego dnia trener Mateusz Czernik z Natalią Bogdanowicz i Rafałem Formela – dodał Stefan Dryszel.