Bez większych niespodzianek przebiegała rywalizacja podczas drugiego dnia 2. Grand Prix Polski żaków i żaczek w tenisie stołowym. Turniej od piątku odbywa się w hali WOSiR w Drzonkowie.

Do 1/8 finału żaków pewnie awansował najwyżej rozstawiony zawodnik w imprezie – Fabian Sprzączak (MUKS Start Nadarzyn). Przedstawiciel klubu z Mazowsza w sobotę rozegrał cztery pojedynki i wszystkie wygrał bez straty seta. Do drugiej rundy turnieju głównego awansował także inny z faworytów – Samuel Michna (UKS Lis Sierakowiece). W niedzielnych meczach 1/8 finału zobaczymy także m.in. Szymona Flaumenhafta (PKS Kolping Jarosław) i Aleksa Pakułe (KTS Sieradz).

Z ośmiu najwyżej rozstawionych żaczek w Drzonkowie do 1/8 finału nie udało się awansować tylko jednej zawodniczce. Julia Czaja z MRKS-u Gdańsk w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrała z Aleksandrą Makar (MLKS Nurt Przemyśl) 0:3. Pozostałe faworytki 2. Grand Prix Polski, czyli m.in. Anna Ulatowska (MKS Wolavia Wołów), Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo), Agata Krause (MKS Emdek Bydgoszcz) czy Emilia Twardowska (Czechowice-Dziedzice) pewnie pokonały swoje sobotnie rywalki.

Triumfatorów 2. Grand Prix Polski żaków i żaczek w Drzonkowie poznamy w niedzielę. Finałowe pojedyki zaplanowano na godzinę 12:15 (żaczki) i 12:45 (żacy).

Rozgrywki

Żaczki
Żacy
Żaczki – eliminacje
Żacy – eliminacje

foto: ZKS Zielona Góra