Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski w ITTF Lignano Masters Para Open w grze pojedynczej. Biało-czerwoni aż 11-krotnie stawali na podium!

Złote medale w zmaganiach singlowych we włoskim Lignano wywalczyli Maksym Chudzicki (klasa 7), Piotr Grudzień (klasa 8) i Karolina Pęk (klasa 9). Szczególnie cieszy zwycięstwo Pęk, która w decydującym meczu pokonała Alexę Szvitacs, rewanżując się tym samym Węgierce za porażkę w półfinale MŚ.

Z dobrej strony we Włoszech zaprezentowali się także Igor Misztal (klasa 10) i Dorota Bucław (klasa 1), którzy zdobyli srebrne krążki.

Na najniższym stopniu podium biało-czerwoni w ITTF Lignano Masters Para Open stawali aż 6-krotnie. Z brązowymi medalami z Włoch wyjadą: Rafał Czuper (klasa 2), Maciej Nalepka (klasa 3), Michał Deigsler (klasa 7), Paweł Włodyka (klasa 10), Natalia Partyka (klasa 10) i Ewa Cychowska (klasa 11).

W najbliższych dniach dorobek medalowy reprezentantów Polski z pewnością się jeszcze powiększy. Biało-czerwonych czekają bowiem starty w turniejach gry podwójnej i mieszanej.

Polscy medaliści gry pojedynczej:

złoty medal:
Maksym Chudzicki (klasa 7)
Piotr Grudzień (klasa 8)
Karolina Pęk (klasa 9)

srebrny medal:
Igor Misztal (klasa 10)
Dorota Bucław (klasa 1)

brązowy medal:
Rafał Czuper (klasa 2)
Maciej Nalepka (klasa 3)
Michał Deigsler (klasa 7)
Paweł Włodyka (klasa 10)
Natalia Partyka (klasa 10)
Ewa Cychowska (klasa 11)