Tenisiści stołowi Gorzovii Gorzow Wielkopolski umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy północnej 1. ligi. Drużyna z Ziemi Lubuskiej pokonała w sobotę drugi zespół Energi Manekin Toruń 6:4 i powiększyła swój dorobek punktowy do 30 „oczek”.

Gorzowianie w tabeli grupy północnej o dwa punkty wyprzedzają Morliny Ostróda I. Trzeci w klasyfikacji – Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia do lidera traci trzy „oczka”. Zespół z Pomorza pokonał w sobotę na wyjeździe Morliny Ostróda II aż 10:0.

Emocji nie zabrakło w trzech pozostałych sobotnich meczach w grupie północnej. W Karnieszewicach miejscowy Darz-Bór zremisował z drugim zespołem AZS-u AWFiS Balty Gdańsk 5:5. W szeregach gospodarzy dwa indywidualne zwycięstwa zanotował Bartosz Szarmach, który pokonał m.in. byłego mistrza Polski w grze pojedynczej – Artura Daniela 3:1.

Swój dorobek punktowy poprawiły także Dekorglass Działdowo II i Pogoń Mogilno. Zespół z Warmii i Mazur we własnej hali ograł debiutującego na 1-ligowym froncie Ochmana Raszków 6:4, a Pogoń w identycznych rozmiarach rozprawiła się z drugą drużyną ZKS-u Zielona Góra.

W grupie południowej w sobotę odbyły się tylko dwa spotkania. GMKS Strzelec Frysztak wygrał u siebie z Bronią Radom 8:2, a KTS Gliwice pokonał w Zduńskiej Woli tamtejszy IKS Start także 8:2.

Liderem grupy południowej jest Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Triumfator europejskich rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka ma aż osiem punktów przewagi nad BISTS-em Bielsko Biała i dziewięć nad UKS-em Villą Verde Olesno. Warto jednak zaznaczyć, że tenisiści stołowi z Suchedniowa rozegrali dotychczas odpowiednio dwa i trzy spotkania więcej od swoich najgroźniejszych rywali. Czwartą pozycję zajmuje KTS Gliwice.