Z udziałem reprezentantów powołanych na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chinach, odbędą się w Białymstoku zawody 1. Grand Prix Polski (23 – 25 września). Najwyżej rozstawieni są Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Robert Floras (Orlicz 1924 Suchedniów).

Wśród osób, które już wkrótce zagrają w Chengdu są wspomniana Katarzyna Węgrzyn, jej siostra Anna oraz Artur Grela (Gwiazda Bydgoszcz). Do Azji udadzą się zaraz po zawodach na Podlasiu.

W turnieju kobiet z nr 3 rozstawiona jest Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), a w GPP mężczyzn z nr 2 zagra Tomasz Lewandowski (UKS Dojlidy Białystok), a z nr 3 Konrad Kulpa (Energa KTS Toruń).

Wystąpią także m.in. bohaterka lipcowych Mistrzostw Europy Kadetek Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz brązowe medalistki ubiegłotygodniowych Młodzieżowych ME w deblu Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) i Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów).

W tym samym terminie w Zielonej Górze rozegrane zostaną zawody 1. Grand Prix Polski Młodzików. Rozstawienie wygląda następująco: dziewczęta 1. Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wielkopolski), 2. Zuzanna Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice), 3. Julia Czaja (MRKS Gdańsk), chłopcy: 1. Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ), 2. Piotr Łącki (Energa KTS Toruń), 3. Jakub Dobosz (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Wszyscy wymienieni zawodnicy i zawodniczki urodzili się w 2010 roku, ale w GPP rywalizować też będą młodsi od nich, z lat 2011-2014.

Pod koniec maja w Dębicy odbyły się MP Młodzików, także z udziałem tenisistów stołowych z 2009 r. W singlu zwyciężyli Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) i Samuel Michna (UKS Lis Sierakowice). Z rocznika 2010 brąz wywalczyła Julia Czaja.