Najwyżej rozstawieni zawodnicy – Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) i Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ) bez większych problemów awansowali do 1/8 finału 1. Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. Turniej od piątku rozgrywany jest w Zielonej Górze.

Rozstawiona w Winnym Grodzie z „jedynką” Wanessa Kulczycka w sobotę rozegrała cztery pojedynki i wszystkie wygrała. Problemów z awansem do drugiej rundy turnieju głównego nie miały także inne faworytki – Zuzanna Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice), Julia Czaja (MRKS Chybie) i Aleksandra Makar (MLKS Nur Przemyśl).

Rewelacyjnie w sobotę zaprezentowały się tenisistki stołowe MKS-u Rokita Brzeg Dolny – Marika Chrąchol i Gabriela Pułecka, które wygrały wszystkie swoje pojedynki bez straty seta i w niedzielny poranek zagrają w 1/8 finału.

Pod dyktando faworytów przebiegała w sobotę rywalizacja w zmaganiach młodzików. Do 1/8 finału awans uzyskało ośmiu najwyżej rozstawionych w Zielonej Górze tenisistów stołowych – Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ), Piotr Łącki (Energa KTS Toruń), Jakub Dobosz (Bogoria Grodzisk Maz.), Dawid Staniowski (LKS Odra Głoska), Julian Korzus (KS Nowa Era Toruń), Alan Bryk (ZKS Zielona Góra), Mateusz Wiśniewski (MKS Czechowice-Dziedzice) i Jakub Krzyżanowski (Energa KTS Toruń).

Spotkania 1/8 finału zaplanowano na niedzielny poranek. Mecze finałowe odbędą się o godzinie 12:25 (młodziczki) i 12:55 (młodzicy).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-mlodzikow-22-23