Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Informacja z posiedzenia Zarządu PZTS (Spała, 9 listopada 2013 r.)

W dniu 9 listopada 2013 roku w Spale podczas turnieju ITTF World Tour Polish Open odbyło się siódme posiedzenie Zarządu PZTS, na którym poruszono następujące sprawy:

1. Podjęto uchwałę ws. złożenia wniosku do Wydziału Skarbu Urzędu Miejskiego w Gdańsku dotyczącego przekształcenia prawa użytkowania wieczystego na prawo własności nieruchomości dla działki, na której położone jest Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku.

2. Powołano Pana Marka Przybyłowicza na stanowisko pełniącego obowiązki Dyrektora Biura PZTS.

3. Powołano Komisję konkursową w celu wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Biura PZTS.

4. Podjęto uchwałę ws. zatwierdzenia składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów (Maroko, Rabat, 01-08.12.2013r.):
- juniorki: Natalia Bajor, Sandra Wabik;
- juniorzy: Michał Bańkosz, Jakub Dyjas, Adrian Więcek, Patryk Zatówka.

5. Podjęto uchwałę ws. przyznania nagrody w wysokości 5 000 zł dla zawodnika Wang Zeng Yi za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy Seniorów w grze podwójnej.

6. Podjęto uchwałę ws. skierowania do Komisji Dyscyplinarnej PZTS sprawy dyskwalifikacji za nieprawidłowy sprzęt zawodnika Wang Zeng Yi podczas turnieju ITTF World Tour Polish Open oraz o zawieszeniu w/w zawodnika w prawach Członka Kadry Narodowej do czasu zakończenia prac w/w Komisji.

7. Podjęto uchwałę ws. rozwiązania Kolegium Sędziów PZTS; do czasu powołania nowych struktur sędziowskich obowiązki Kolegium Sędziów PZTS w zakresie ustalania obsad sędziowskich na ogólnopolskie zawody indywidualne i drużynowe przejął Wydział Rozgrywek PZTS.

8. Podjęto uchwałę ws. zmian w Regulaminie Rozgrywek PZTS na sezon 2013/2014 w zakresie:
- upoważnienia Sędziego Głównego turniejów Grand Prix Polski i Mistrzostw Polski do podejmowania decyzji w zakresie sposobu rozgrywania turnieju eliminacyjnego w zależności od liczby zawodniczek i zawodników;
- w związku z grą o miejsca 5-8, 9-12, 13-16 i 17-20 dokonano wprowadzenia rozróżnienia liczby punktów w odpowiednich przedziałach.

Opracował
Kamil Skrzypczak
Wiceprezes ds. organizacyjnych