Na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze, wracamy do zawodów międzynarodowych w Santiago. Złote medale w chilijskiej stolicy zdobyły Zuzanna Wielgos w U-19 i Katarzyna Rajkowska w U-17.

– Pierwszy raz wygrałam zawody serii WTT Youth Contender. Nigdy wcześniej nie grałam w Ameryce Południowej, zresztą podobnie jak w Ameryce Północnej. W Azji byłam podczas lutowych seniorskich, Drużynowych Mistrzostw Świata – mówi 18-letnia Zuzanna Wielgos (Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów).

W Santiago reprezentantka Polski wygrała kolejno z Chilijką Costanzą Orellaną 3:0, Argentynką Manuelą Pereyrą 3:0 oraz Brazylijkami: Beatriz Correią 3:2, Victorią Strassburger 3:2, Giulią Takahashi 3:1 i Sabriną Miyabarą 3:1.

– Wcześniej grałam tylko z Takahashi, ale to było kilka lat temu, kiedy wyjeżdżałam na mój jeden z pierwszych turniejów zagranicznych – przyznała Zuzanna Wielgos.

W Chile Polki (Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Katarzyna Rajkowska) grały innymi piłkami i na innych stołach niż zazwyczaj w Polsce i Europie, ale poradziły sobie bardzo dobrze.

– Najlepszy mecz rozegrałam właśnie z Takahashi, a najtrudniejsze były pierwsze spotkania. Trzeba było dostosować się do miejscowego sprzętu. Dlatego te meczy były wygrywane z trudem, ale cieszę się z końcowego zwycięstwa. Na pogodę w Chile też nie mogłyśmy narzekać – stwierdziła triumfatorka zawodów w U-19.

– Z pewnością moją przewagą było doświadczenie w zawodach takiej rangi. Nie stresowałam się i nawet gdy czułam, że nie gra mi się najlepiej, to starałam się zmienić coś, aby sytuacja się poprawiła – dodała Zuzanna Wielgos.

W MPJ wystąpi z numerem 2, a Anna Brzyska (Kolping Jarosław) z 1. Z nr 3 wystartuje Karolina Hołda (Dojlidy Białystok).