Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) i Wojciech Flaumenhaft (Politechnika Rzeszów) zwyciężyli w rozgrywanym w Zielonej Górze 1. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym.

W finałowym spotkaniu w kategorii żaków zmierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy w turnieju – Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska, nr 1) i Wojciech Flaumenhaft (Politechnika Rzeszów, nr 2). Po niezwykle emocjonującym i zaciętym spotkaniu zwyciężył rzeszowianin 3:2, mimo że w tie breaku przegrywał już 2:7!

Wśród żaczek zmagania w Zielonej Górze na najwyższym stopniu podium zakończyła faworytka turnieju- Zuzanna Honkowicz. Tenisistka stołowa MKS Radość Gorlice w wielkim finale pokonała Julię Szarmach (Ostródzianka Ostróda) 3:0.

Na najniższym stopniu podium w Winnym Grodzie stanęli Martyna Sochocka (KS Sokół Serock) i Anastazja Kalat (UKS Lider Milicz) w gronie żaczek oraz Tymoteusz Wieczorek (Polonia Śmigiel) i Jakub Pankowski (LUKS Chełmno) w kategorii żaków.

Drugie Grand Prix Polski Żaków w sezonie 2023/2024 zostanie rozegrane w dniach 15-17. grudnia w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

Wyniki finałów:

żaczki:
Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) – Julia Szarmach (Ostródzianka Ostróda) 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)

brązowe medale: Martyna Sochocka (KS Sokół Serock), Anastazja Kalat (UKS Lider Milicz)

żacy:
Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska) – Wojciech Flaumenhaft (Politechnika Rzeszów) 2:3 (11:13, 9:11, 11:6, 11:9, 8:11)

brązowe medale: Tymoteusz Wieczorek (Polonia Śmigiel), Jakub Pankowski (LUKS Chełmno)

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-zakow-23-24/