Tenisiści stołowi Palmiarni Zielona Góra II wygrali dwumecz barażowy o awans do LOTTO Superligi. W najważniejszych meczach sezonu gracze z Ziemi Lubuskiej okazali się lepsi od BISTS-u Bielsko-Biała.

Zielonogórzanie w dwumeczu barażowym o awans do LOTTO Superligi zmierzyli się z najlepszym zespołem 1. ligi w grupie południowej – BISTS-em Bielsko-Biała. Po remisie w pierwszym spotkaniu we własnej hali 5:5, w rewanżu podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka zwyciężyli 6:4.

W decydujących spotkaniach barażowych w szeregach drugiego zespołu Palmiarni wystąpili Łukasz Wachowiak, Igor Misztal, Mateusz Żelengowski i Patryk Bielecki. Oprócz nich w sezonie zasadniczym w ekipie z Ziemi Lubuskiej zagrali także Patryk Żyworonek, Piotr Grudzień, Krzysztof Michno, Navid Shamsshahrbabaki, Ignas Sisanovas, Kamil Nalepa i Mateusz Zalewski.

Ze względów regulaminowych „świeżo upieczony” beniaminek nie będzie mógł jednak występować w przyszłym sezonie w LOTTO Superlidze, ponieważ w najwyższej klasie rozgrywkowej z powodzeniem gra pierwsza drużyna z Zielonej Góry.

Warto przypomnieć, że w drugiej parze barażowej, awans do LOTTO Superligi wywalczyła Poltarex Pogoń Lębork. Podopieczni Wojciecha Potrykusa w najważniejszych meczach sezonu 2022/2023 dwukrotnie ograli Piast Poprawę Ostrzeszów 8:2.