Do niezwykłego wydarzenia dojdzie w najbliższą niedzielę na molo w Sopocie. Jedno z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem zostanie opanowane przez zawodników i fanów tenisa stołowego.

W najbliższą niedzielę na molo w Sopocie odbędzie się kilkugodzinny event „Tenis Stołowy na Molo w Sopocie”. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników wiele atrakcji m.in. pokaz treningu dzieci i młodzieży – gra z robotem, gra publiczności z zawodnikami czy konkursy sprawnościowe i wiedzy o tenisie stołowym.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego wydarzenia będzie turniej TTX dla dzieci w wieku 11-18 lat. TTX to outdoorowa odmiana tenisa stołowego, która rozgrywana jest według specjalnych zasad. Zawodnicy i zawodniczki rywalizują bez podziału na płeć specjalnymi rakietkami przygotowanymi do gry w tenisa stołowego na zewnątrz. Ponadto sety rozgrywane są na czas – każdy set trwa 120 sekund (jeden mecz składa się z trzech setów).

Tenis stołowy X to nowy, zabawny i integracyjny format tenisa stołowego opracowany przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. W TTX zawodnicy grają specjalnymi rakietkami bez okładzin oraz cięższymi piłeczkami niż w standardowym tenisie stołowym.

Zaplanowany na niedzielę turniej TTX jest jednym z etapów TTX Europe Tour. Najlepsi zawodnicy awansują do finału zmagań, który zostanie rozegrany w dniach 6-8. października 2023 roku w Rzymie.

Niedzielny turniej TTX rozpocznie się o godzinie 12:00. Zapisy do zawodów przyjmowane będą u organizatorów wydarzenia przez turniejem.

Zapisy do turnieju –> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewTp_E4ImM2-kF_DAGr9DcCjSedi1etPQYaVGQUFnEpmXpdA/viewform

Polub profil TTX Polska na Facebooku –> https://www.facebook.com/ttx.polska

Harmonogram wydarzenia „Tenis Stołowy na Molo w Sopocie” –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/tenis-stolowy-na-molo-2023