Rzadko która narodowa reprezentacja ma 16-letniego tenisistę stołowego, decydującego w dużej mierze o jej obliczu i zespole klubowym. W ekipie Biało-Czerwonych takim zawodnikiem jest Miłosz Redzimski. W najbliższych dniach czekają go pojedynki w Bydgoszczy, duńskim Roskilde i stolicy Tunezji, Tunisie.

Po występach w turniejach serii WTT Contender i Feeder w Doha (Katar), gdzie pokonał m.in. byłego Wicemistrza Świata w deblu Hiszpana Alvaro Robles, Miłosz Redzimski w sobotę zagrał w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Polskim Cukrem Gwiazdą w Bydgoszczy w ćwierćfinale Pucharu Europy.

W niedzielę 16-letni Miłosz Redzimski udaje się z seniorską reprezentacją Polski do Roskilde na poniedziałkowe (30 stycznia) spotkanie z Danią w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy. W kadrze Biało-Czerwonych są też Jakub Dyjas, Artur Grela, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki.

Z kolei 31 stycznia Miłosz Redzimski poleci z Roskilde do Tunisu na zawody juniorskie WTT Youth Star Contender (1-5 lutego).

Na początku lutego broniący tytułu Dartom Bogoria, aktualny wicelider, ma zaplanowane mecze LOTTO Superligi w swojej hali z Olimpią-Unią Grudziądz (3 lutego, bez Miłosza Redzimskiego) i liderującym Dekorglassem Działdowo (7 lutego).

Natomiast 10 lutego odbędzie się rewanżowe spotkanie Dartomu Bogorii z Polskim Cukrem Gwiazdą w Pucharze Europy. Zwycięzca dwumeczu, w półfinale spotka się z Dekorglassem.