Zuzanna Wielgos zwyciężyła w turnieju do lat 19 podczas WTT Youth Contender w Santiago. Wcześniej z kolei informowaliśmy, że zawody U-17 w chilijskiej stolicy wygrała Katarzyna Rajkowska. To był świetny występ reprezentantek Polski.

W U-19 Zuzanna Wielgos (rocznik 2005) pokonała cztery zawodniczki z Brazylii – w 1/8 finału Beatriz Correię 3:2, ćwierćfinale Victorię Strassburger 3:2, półfinale rozstawioną z jedynką Bruną Takahashi 3:1, finale z Sabriną Miyabarą 3:1.

Zuzanna Wielgos występuje w seniorskiej reprezentacji Polski i wraz z Natalią Bajor, Anną Węgrzyn, Katarzyną Węgrzyn wywalczyła awans do olimpijskiego turnieju drużynowego w Paryżu.

W Ameryce Południowej w U-19 startowały również Anna Brzyska (2005) i Katarzyna Rajkowska (2009).

Anna Brzyska wygrała z Ekwadorką Keimy Anchundią 3:0 i w meczu o medal przegrała z Sabriną Miyabarą 1:3.

Kadetka Katarzyna Rajkowska w 1/8 finału poniosła porażkę z Ekwadorką Maybelline Menendez 1:3.

Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos są aktualnymi Mistrzyniami Europy Juniorek w deblu. Triumfowały w ubiegłym roku w Gliwicach.

Wyniki U-19 w Chile:

1/8 finału
Zuzanna Wielgos – Beatriz Correia (Brazylia) 3:2, Anna Brzyska – Keimy Anchundia (Ekwador) 3:0, Katarzyna Rajkowska – Maybelline Menendez (Ekwador) 1:3

Ćwierćfinał
Zuzanna Wielgos – Victoria Strassburger (Brazylia) 3:2, Anna Brzyska – Sabrina Miyabara (Brazylia) 1:3